Укр - Рус


 Акумуляторні батареї для резервного живлення

   Акумулятори для резервного живлення — це сімейство акумуляторних батарей, призначених для роботи з інверторами (перетворювачами напруги акумулятора 12, 24, 48 В постійного струму у напругу 220 В або 380 В змінного струму) для живлення різноманітних пристроїв, а також у якості вбудованого резервного джерела живлення для різного електронного устаткування, наприклад, медичного, автоматики опалювальних котлів, тощо.

   Серед батарей для резервного живлення можна виділити такі групи:

Кислотні герметичні необслуговувані акумулятори

BB Battery 12 В 7 Агод

  Необслуговувані кислотні герметичні акумулятори та акумуляторні батареї напругою 2В, 6В, 8В, 12В виготовляються за технологією AGM (скломатові сепаратори, просякнуті електролітом) або GEL (з гелеподібним електролітом). В обох технологіях використовується автоматичне клапанне регулювання внутрішнього тиску (VRLA). Основна відмінність гелевих акумуляторів та AGM батарей від класичних акб полягає в тому, що в них не міститься у вільному вигляді рідкий електроліт. У побуті AGM акумулятори часто називають гелевими, хоча такими вони не є. В гелевих акумуляторах електроліт доведений до стану густої желеподібної маси, а в AGM акумуляторах кислотним електролітом просякнуті мікропористі скломатові сепаратори, розташовані між пластинами. Зроблено це так, щоби електроліт не витікав і не вихлюпувався.

  З ряду причин AGM акумулятори знайшли більш широке застосування в житті у порівнянні з гелевими. Акумулятор AGM менш критичний до умов заряду, дозволяє досягати великих струмів при розряді або заряді. Гелевий акумулятор, в свою чергу, при підвищеному струмі заряду, "закипанні" може розбухнути і навіть вибухнути. Річ у тім, що в гелеподібному електроліті з'являються бульбашки газу, і досить швидко підвищується внутрішній опір. Стан гелевого акумулятора відновлюється довго. А в акумуляторі AGM зі стекломатових сепараторів бульбашки пропадуть набагато швидше. До того ж, ціна гелевого акумулятора вище, ніж ціна акумулятора AGM. Гелевий акумулятор був створений спеціально для військової та авіаційної індустрії, він в змозі витримати часткове пошкодження корпусу. Гелева АКБ генерує струм навіть при пошкодженні, електроліт з корпусу не витече. Гелевий акумулятор доцільно використовувати також там, де необхідний великий ресурс в циклічному режимі роботи, а це, наприклад, системи автономного живлення на сонячних батареях. У таких сферах як телекомунікація, джерела безперебійного живлення (ДБЖ / UPS) режим роботи акумулятора є буферним з нечастими розрядами, тому гелеві акумулятори там майже не застосовуються.

  Якщо ви збираєтеся купити акумулятор AGM або гелевий акумулятор, то зверніть увагу на такий показник як кількість циклів заряд-розряд. Як правило, продавці просто називають термін служби, наприклад 5 років або 10 років, але це взагалі ні про що не говорить. Для правильного розуміння інформації про термін служби АКБ потрібно відкрити інструкцію з експлуатації до цієї акумуляторної батареї або паспорт. Там ви обов'язково побачите графік або таблицю залежності терміну служби акумулятора в циклічному режимі від глибини його розряду.

Графік терміну служби акумулятора pdf Каталог батарей резервного живлення FAAM (Італія)

xls Каталог батарей резервного живлення BB Battery (Китай)

xls Каталог батарей резервного живлення Ventura (Китай)

pdf Каталог батарей резервного живлення Challenger (Китай)


Лужні нікель-кадмієві акумулятори

НК-125

  Лужні нікель-кадмієві акумулятори НК-125 (KL-125), НК-80 (KL-80), НК-55 (KL-55) та акумуляторні батареї 5НК-125 (5KL-125), 5НК-80 (5KL-80 ), 5НК-55 (5KL-55) для резервного живлення — це акумулятори відкритого типу. Виготовляються в пластиковому корпусі. Призначені для живлення постійним струмом засобів зв'язку, освітлення та сигналізації, електропостачання низьковольтної апаратури електропоїтягів, трамваїв, тролейбусів та вагонів метрополітену. Існують також і герметичні нікель-кадмієві акумулятори KCSL-13, KCSL-11, та батареї з них 3KCSL-13, 3KCSL-11.

  Серед сучасних масових акумуляторів нікель-кадмієві акумулятори є найбільш стійкими до некомпетентної, некваліфікованої експлуатації. Ці акумуляторні батареї — єдиний тип батарей, які витримують повний розряд при великому навантаженні без негативних для себе наслідків. Решту типів акумуляторів неможна повністю розряджати навіть при відносно невисоких навантаженнях. Нікель-кадмієвий акумулятор здатний видати досить велику потужність, тому саме його вибирають для установки в потужних автономних пристроях. Нікель-кадмієві батареї краще заряджати швидко імпульсною зарядкою, ніж повільно постійним струмом. Нікель-кадмієві батареї не люблять тривалої зарядки при невеликому періодичному навантаженні. Для них вкрай необхідна повна розрядка раз в 2-3 місяці, а краще раз на місяць. Для тривалої та якісної роботи NiCd батарей необхідно проводити цикли обслуговування: повна розрядка і подальша повна зарядка. Якщо ви не будете періодично проводити таке тренування своїх нікель-кадмієвих акумуляторів, то на їхніх електродах утворюються великі кристали металу, що в свою чергу, призведе до прояву "ефекту пам'яті", і акумулятори поступово втратять свою ємність. Також при перезаряді акумулятора можлива повільна втрата його ємності, тому рекомендується заряджати акумулятор, дочекавшись його повного розряду, і дотримуватися вказаного часу зарядки, що дозволить надовго зберегти ємність NiCd акумулятора.



doc Інструкція до акумулятора KL-55.80.125