Укр - Рус


 Лужний електроліт

  
лужний електроліт

   Для лужних нікель-залізних та нікель-кадмієвих акумуляторів пропонуємо купити калієво-літієвий та натрієво-літієвий електроліт. Універсальний для використання у лужних акумуляторах калієво-літієвий електроліт постачається нами в сухому виді в пакетах по 3,5 кг. готової суміші. Один такий пакет розрахований на приготування 10 л. електроліту. А поставка натрієво-літієвого електроліту можлива лише під замовлення в рідкому виді при значному обсязі партії (від 50 л).

  При виготовленні калієво-літієвого електроліту з сухої суімші використовують чистий сталевий або чавунний посуд. Рекомендуємо мати сталеві баки з двома кранами: один для зливання освітленої луги на висоті не нижче 100 мм від дна, а другий розташований знизу на дні для для видалення осаду, що там накопичується.

  Забороняється використовувати цинковий та оцинкований, луджений, алюмінієвий, мідний, свинцевий, керамічний, емальований посуд, а також посуд, який застосовувався для приготування кислотного електроліту.

  Спочатку треба налити дистильовану воду в ємність із розрахунку 1 пакет сухої суміші (3,5 кг.) на 10 л. води. Потім невеликими порціями розчиняють вміст пакетів з літій гідроокисом, а після цього - з калій гідроокисом. Після повного розчинення компонентів необхідно дати електроліту відстоятися до повного освітлення (протягом 6-12 год.) та охолонути до кімнатної температури, після чого освітленну частину вилити в сталеву ємність та герметично закрити.
  Щільність електроліту має бути 1,19 - 1,21 г/см3.

  Для експлуатації акумуляторів при температурі зовнішнього середовища від мінус 20 до мінус 40oC готують калієво-літієвий електроліт щільністю 1,26 - 1,28 г/см3.

  Для зниження утворення карбонатів електроліт треба зберігати у щільно зачиненій ємності.